“Hiç zayıf yönüm olmasın istiyorum.”

Los Angeles Lakers, bu sabah oynadığı San Antonio Spurs deplasmanından da galibiyet çıkararak, üst üste 8. maçını kazandı ve şimdilik, sezonun en büyük serisini yakalamış oldu. LeBron James ilk yarıdaki 19 ve maçı koparan basketler dahil olmak üzere toplamda 33 sayısıyla maçın adamı oldu. Bunun yanına da 14 asist ekledi ve ligdeki asist krallığını perçinleyerek sürdürüyor.

Lakers’ın üst üste 4. deplasman ve toplamda 8. maçını kazandığı maçta “Kral” bir harika performansa daha imza attı. Baş başa girilen son periyodun ilk dakikalarında, Anthony Davis’in de kenarda olduğu dönemde Lakers maçı kopardı. Bu süreçte Lakers önce skor üstünlüğünü ele aldı, daha sonra farkı çift hanelere çıkararak maçı tamamen kontrolü altına aldı. Attığı kritik basketler, üç sayılık isabetler ve Danny Green, JaVale McGee ve Anthony Davis’e yaptığı asistlerle takımına çok yardımcı oldu.

James, maç sonu açıklamasında: “Yalnızca hiç bir zayıf yanım olmasın istiyorum. Her alanda çok iyi olmaya ve devam etmeye çalışıyorum.” diye konuştu.

Kyle Kuzma, maç sonrası James’in bu açıklaması için Twitter hesabından “NBA kariyerinin 17. yılında bunları konuşuyor. Tarihin en iyisi.” şeklinde yorum yaptı.

Koç Frank Vogel ise oyuncusu hakkında şunları söyledi: “Bugün inanılmazdı. Bugün çok iyi ve dinç hissettiğini söyledi. Ben de özellikle maç sonunda hızlıca işi bitirmesi ve sorumluluk alması için ona fırsat tanıdım. O da oyunu domine etti. Hücumda her pozisyonu akıllıca kullandı ve savunmada da takımına liderlik etti.”

Ayrıca Vogel, bir diğer yıldız oyuncumuz Anthony Davis için de: “Anthony hücumda biraz yavaş başladı fakat ikinci yarıda kendine geldi. 19 sayısının 15’ini son iki periyotta buldu ve kritik anlarda yine bir kaç farklı şekilde çok önemli basketler buldu.” şeklinde konuştu.

Lakers, Spurs’ün boyalı alandan tüm maç boyunca yalnızca 28, ikinci şanslardan yalnızca 12 ve hızlı hücumlardan sadece 6 sayı bulmasını sağladı. Öte yandan sadece 9 top kaybı yaptı. Ayrıca 4 tanesi LeBron James’ten ve 3’er tanesi de Caldwell-Pope, Troy Daniels ve Rajon Rondo’dan olmak üzere üç sayı çizgisinden %42,5 ile 14 isabet buldu.