Rondo Playofflarda Dönebilir

Lakers’ın veteran gardı Rondo, 12 Temmuz’da sağ baş parmağından sakatlanmış ve takımla beraber çalışmayı bırakmak zorunda kalmıştı. Sakatlığının 6-8 hafta arasında olması beklenen Rondo’nun, playoffların birinci ya da ikinci turunda takıma katılması planlanıyor. Rondo’nun durumu hakkında koç Vogel: “NBA kampının dışında belirli bir süre tedavisi/rehabilitasyonu yapıldıktan sonra ekibimize tekrar katılmasını bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Avery Bradley’nin yokluğunda kısa savunması için Lakers’a tecrübesiyle katkı sağlaması beklenen isim, 2017-18 Playofflarında Portland’ın ikilisi McCollum ve Lillard’a yaptığı sıkı savunma ile büyük sahnelerde hala etkili olabileceğini göstermişti. Ayrıca takıma LeBron’un yokluğunda ikincil top yönlendirici rolünü üstlenebilen ve oynadığı dönemde koç Vogel’dan destek de gören Rondo’nun sakatlıktan nasıl döneceği ve katkısının ne seviyede olacağı merak konusu.

Lakers ile bu sezon çıktığı 48 maçta maç başına ortalama 20 dakika süre alan Rondo, sahada olduğu süre boyunca takımna 7 sayı ve 5 asist ortalamalarıyla katkı verdi.