Dudley’den Önemli Açıklamalar

Jared Dudley, geçen akşam Bill Simmons’ın Podcast’ine konuk oldu. Birlikte sezonu ve önemli olayları değerleniren ikilinin konuşmasından bazı öne çıkan detaylar şunlar oldu:

-Sezonun Bubble’da yeniden başlamasının ardından çıktıkları maçlarda iyi performans gösterememelerinin nedenini Dudley şöyle açıkladı:

Aslında o dönemlerde maçlara göre oynuyorduk. Kesinlikle kötü oynmaya çalıştığımızı söylemiyorum, ancak bazı oyunculara dakika kısıtlamaları getirmek durumundayduk ve bu da skora ve oyuna etkisini gösterdi. Clippers’ı yendiğimiz maçta matematiksel olarak birinciliği garantilemiştik. Geri kalan maçları ise sakatlanmamaya çalışarak oynadık, birinci önceliğimiz bu oldu. Çünkü hedefimiz çok daha büyüktü. 

-Rondo’ya ve onun öne çıkan performansına da değinen Dudley, veteran gard için şu açıklamlarda bulundu:

Beraber oynadığım oyuncular içerisinde en yüksek basketbol IQ’suna sahip kişi diyebilirim. LeBron ve onu tepeye ve aynı seviyeye koyuyorum. 

Dudley ayrıca maçlardan sonra tüm takımın LeBron’un odasında maçı tekrar izleyip analizler yaptığını ve Rondo’nun da takım arkadaşlarına rakip oyuncuların saha içinde sık sık yaptıkları şeyleri en ince ayrıntısına kadar gösterdiğini vurguladı.

-Clippers’ın Denver serisinde 3-1 öndeyken kaybetmesine ekip olarak şaşırdıklaını belirten Dudley, şu şekilde devam etti:

Kaybetmelerine çok güldük. Yedinci maçı kazanacaklarını düşündük. Kaybedecekleri aklımızdan bile geçmemişti. Bizim tüm mantalitemiz “Clippers’ı istiyoruz ve onları yeneceğiz” idi. Fakat onlar Bubble’da olmak istemediler. Burada bulunmak istemediler ve bu düşünceleri için onları suçlayamam. 

Son olarak finallerde Miami Heat ile karşılaşmalarına da değinen Dudley, takımların arasında bariz bir fark olduğundan bahsetti.

Yetenek kaznaır. Dragic olsa bile Heat’in bizim seviyemizde olmadığını biliyorduk. Ligin en iyi 5 oyuncusunun ikisi bizde bulunuyor. Gnünü sonunda, maç son topa kaldığında LeBron ve AD’yi durdurmanız gerekiyor ki bu da pek mümkün gözükmüyor. 


Şuradan çeviri: https://twitter.com/TheLakersReview/status/1316468760476221440