Dev Mücadelede Gülen Taraf Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers, üst üste 5 maç kazandıktan sonra Salı sabahı Warriors karşısında 19 sayı öne geçtiği maçta çok moral bozucu bir yenilgi almıştı. Geçtiğimiz gün Anthony Davis’in açıklamalarından da anlaşılacağı üzere Lakers, bu dev maçı önemli bir telafi fırsatı olarak görüyordu ve ona göre oynayacaktı. Oyuncular sözlerini tuttular ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Milwaukee Bucks’ı deplasmanda 113-106’lık skorla mağlup ederek 7 maçlık Doğu deplasman turuna harika bir başlangıç yaptılar.

Mücadelenin geneli ve özellikle son dakikaları oldukça heyecanlı geçse ve üstünlük tam 9 kez el değiştirse de Lakers, maçın önemli bölümünü önde götürmeyi başardı. Maçın son dakikalarına 11 sayı önde girmesine rağmen bunu koruyamayan ve rakibini maça ortak eden Lakers, lideri LeBron James önderliğinde rakibin üstünlüğü almasına engel oldu ve maçı koparmayı başardı.

Milwaukee Bucks, mevcut durumda ligin en iyi hücum takımı. Ancak Lakers da bu sezon 121 sayı ortalamayla oynayan rakibini 106 sayıda tutarak en iyi savunma takımı ünvanını korumaya devam etti. Bucks, sezon başından beri ortalama %43 ile üçlük atarken, bu maçta %32’de kaldı.

Maçın en ikonik sahnesi LeBron James’in maça nokta koyan üçlüğü attıktan sonra yine girmesini beklemeden kutlamaya başlamasıydı. Takımının en skorer ve en etkili ismi olan LeBron, sezonun en yüksek sayısı olan 34 sayıya ulaşırken, 6 ribaund ve 8 de asist yapmayı başardı.

Lakers’ta maça damga vuran bir diğer isim ise, Kentavious Caldwell-Pope oldu. Maç boyunca müthiş bir üçlük isabet yüzdesi yakalayan ve bir ara 7’de 6 ile oynayan KCP, maçı toplam 7 üçlük ve 24 sayı ile tamamlayarak hücumda LeBron’un en büyük destekçisi oldu.

Anthony Davis ise, sallantılı geçirdiği ancak yer yer ağırlık koymayı başardığı maçta istatistik kağıdını doldurmayı başardı. AD 18 sayı, 9 ribaund, 6 asist ve 2 blok kaydetti.

Ayrıca, her ne kadar istatistiklere yansımamış olsa da, Alex Caruso’nun bu maçtaki galibiyete katkısı yine hayranlık uyandırdı. Çok kritik anlarda çaldığı 3 top ve maçın kopma anlarında soktuğu kritik üçlük, maçın gidişatında büyük rol oynadı.

Lakers’ın sıradaki maçı, Cumartesi gecesini Pazar’a bağlayan sabah 4’te Chicago Bulls karşısında.