Lakers, Kötü Basketbolla Kazanmaya Devam Ediyor

Los Angeles Lakers, bu sabah üst üste ikinci kez oynadığı OKC Thunder’ı yine uzatmalar sonucunda 114-113 mağlup etmeyi başardı ve galibiyet serisini 6 maça çıkardı. Detroit ve OKC gibi zayıf rakipleriyle oynadığı son üç maçın tamamını uzatmalarda kazanan Lakers, çok kötü basketbol oynayarak galibiyet almaya devam ediyor.

Maçlar hakkında çok fazla analiz yapacak, istatistik konuşacak bir şey yok. Özellikle hücumda aşırı derecede sorumsuz ve konsantrasyondan uzak oynayan Lakers, son üç maçta da eksik ve zayıf rakiplerine oyun olarak adeta ezildi. LeBron James başta olmak üzere kritik anlardaki bireysel performanslar sayesinde üç maçı da kazanan Lakers’ta, taraftarlar oynanan basketboldan hiç memnun değiller.

Ayrıca LeBron James’in bu sezon hiç dinlenmeden oynaması ve Anthony Davis’in üst üste sergilediği cılız performanslar üzerine bir de son iki maçtır aşilindeki problem nedeniyle forma giyememesi de taraftarı endişelendiren diğer noktalar.

Buna karşın Lakers, hala kazanmaya devam ederken, tam 6 maçlık galibiyet serisi yakaladı ve ligde 6 mağlubiyet ile Utah Jazz’ın (5) ardından en az mağlubiyet alan takım konumunda. Bakalım Lakers, önümüzdeki maçlarda oyunu tersine çevirebilecek mi, yoksa kötü oyunla kazanmaya devam mı edecek? Üçüncü bir ihtimali düşünmek istemiyoruz, çünkü oynanan basketbolun hakkı gerçekten galibiyet değil.

Sıradaki maç Cumartesi sabahı 6’da Memphis Grizzlies karşısında oynanacak.